Itinerář
Lov karpatskej jelenej zveri sa vykonáva inak ako v susedných krajinách a to kvôli topografii, zalesňovaniu a zložitejšiemu prístupu. V Rumunsku sa jeleň loví v troch oblastiach: vo vysokých a stredných pohoriach Karpát, v pahorkatinách a v nížinách, na rovinách. Rozmery tela ako aj samotnej trofeje sú väčšie ako u jeleňov v západnej Európe.
V hornatej oblasti sa stretávame s divokou prírodou nenarušenou lesným hospodárstvom a infraštruktúrou, s miestom, kde je takmer nemožné vidieť dvakrát tú istú divú zver. A tu sa bude odohrávať aj náš lov. Spolu s doprovod sa vyberiete na staré rujoviská a podľa ručania sa bude snažiť jeleňa lokalizovať a posliedkou sa k nemu priblížiť. Na ceste často stretávame medveďov, kancov a zriedkavo aj vlkov. Lov sa odohráva v rozľahlých lesoch a na pásme kosodreviny. Vzhľadom na nadmorskú výšku bude možne loviť počas jelenej ruje aj karpatské kamzíky.
V horskej oblasti nie je populácia jelenej zveri príliš veľká, ale jej kvalita je o to lepšia, kedy sa jelene vyznačujú impozantnými dĺžkami kmeňov. Chladné zimy a predátori (medvede, vlci a rysy) majú svoj vplyv na prirodzený výber a aj preto sa pri love strieľajú len trofejné exempláre. Očakávať treba trofej s váhou 7-9 kg a pri troche šťastia sa dajú strieľať aj väčšie trofeje.
Termíny
15. - 20. september 2025 - vypredané (6 / 5 )
Obtížnost
Dobrá fyzická kondícia lovca. V tomto prípade si spolu našliapneme o trochu viac. Ak však hľadáte výzvu a chcete otestovať svoju fyzickú kondíciu je to ten správny typ zájazdu práve pre vás. Do zájazdov s týmto stupňom náročnosti zahŕňame horské poľovačky a expedične lovy a preto sa v ňom odzrkadľuje aj istá dávka diskomfortu vyplývajúcu z povahy expedičnej poľovačky /dlhšie presuny, lov na koni či nocľah v stane/.
Video