Lov Kozorožca v Kyrgyzstane ALL INCLUSIVE

Lov Kozorožca v Kyrgyzstane ALL INCLUSIVE

Kirgizsko - pohorie TanšanKirgizsko - pohorie Tanšan

Posliedka, Horská poľovačka, Horská, Lov na koni

kozorožec stredoázijský, vlk

Termín zájazdu: Po dohode

Obtiažnosť 4

13 dní dĺžka zájazdu

Na vyžiadanie

Mám záujem

Lov Kozorožca v Kyrgyzstane ALL INCLUSIVE

 

Obdobie lovu

15. August – 4. December

 

Destinácia

Kyrgyzstan – regióny Naryn a Issyk Kul

 

Trvanie udalosti

13 dňový zájazd / 5 dní lovu

 

Doprava

Letecky do mesta Biškek s prestupom v Istanbule

 

Strava

Jednoduchá / zabezpečená miestnym personálom

 

Zbrane

Možnosť importu vlastných zbraní / možnosť prenájmu zbraní

 

Ubytovanie

Ubytovanie v základnom kempe / možné ubytovanie vo flykempe

 

Cena zahŕňa

 

 • Ulovenie kozorožca stredoázijského bez ohľadu na veľkosť trofeje (očakávaná trofej 112 -138 cm)
 • 5 plných poľovných dní vrátane profesionálneho doprovodu 2:1 ( jeden lovec ma dvoch sprievodcov)  
 • Transfer z letiska do kempu a späť
 • Transfery počas celého lovu
 • Ubytovanie a celodenná strava v základnom tábore a vo “flykempe”
 • Základné spracovanie trofeje a príprava na preparáciu
 • Licencia a veterinárne potvrdenia
 • Povolenia pre dovozu zbrane
 • Asistencia pri vyzdvihnutí na letisku a asistencia pri preberaní zbraní
 • Služby tlmočníka do anglického jazyka
 • Poistenie insolventnosti CK v zmysle zákona
 • Ubytovanie v hoteli v Biškeku / po úspešnom odlovení kozorožca
 • VIP servis na letisku / použitie VIP salónu / oba smery
 • Účasť člena tímu HEMING na zájazde / po dohode

 

Cena nezahŕňa

 

 • Cestovné náklady vrátane spiatočnej letenky (cca 500 EUR / os. economy)
 • Poplatky spojené s transportom zbrane (cca. 160 EUR jeden smer)
 • Lov nad rámec balíka (kozorožec: 5 500 EUR, vlk:3 000 EUR)
 • Poplatky spojené s exportom/importom trofeji cca 550 EUR
 • Alkohol a všimné doprovodu
 • Komplexné cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu
 • Náklady na transport trofejí
 • Požičanie zbrane na požiadanie cca 250 EUR/pobyt + náboje
 • Všetko čo nie je zahrnuté v cene
 • Zostrihaný profesionálny foto-video záznam z lovu 1 500 EUR

 

Všeobecné informácie

Nezabudnuteľné lovecké dobrodružstvo uprostred nerušenej prírody či náročný lov vo fantastickej horskej krajine aj to je lov v krásnom prostredí pohoria Tian - Shen vo výške 2 500 - 4 500 m n.m. , v lokalitách na území regiónov Issyk-Kul a Naryn s celkovou rozlohou približne 100 tis. hektárov. Spolu so sprievodcom a technickým doprovodom opustíte základný tábor na koni.  Vo väčšine prípadov tieto vychádzky trvajú niekoľko dní a počas lovu prenocujete buď v stanoch alebo primitívnych prístreškoch. Preto je naozaj kvalitný spací vak veľmi dôležitou súčasťou vašej výbavy! Lovíte až do nadmorskej výšky 4 500 m.n.m., čo je samozrejme samo o sebe fyzická výzva. Keď uvidíte sľubnú trofej, začnete často dlho a namáhavo kráčať pešo. Musíte byť pripravený strieľať na vzdialenosti niekoľko stoviek metrov v ťažkom teréne – nikto nesľuboval, že je to ľahké. Na oplátku bude úsilie lovca často odmenené trofejami dlhšími ako 110 cm – v ojedinelých prípadoch až impozantných 140 cm.  A príroda a scenéria, ktoré sa vám navždy zapíšu do pamäti, sa nedajú opísať slovami – jednoducho to musíte vidieť a cítiť na vlastnom tele. Objavuj. Lov.

 

Príprava na lov

Je dôležité byť v dobrej fyzickej kondícii, a preto pred cestou venovať svoj čas a energiu fyzickým tréningom. Odporúčame si jazdu nakoni vyskúšať v domácich podmienkach a tak si osvojiť aspoň základy. Budete loviť vo vysokých nadmorských výškach, musíte počítať s dlhými dňami s namáhavým presunmi v ťažkom teréne a často pri nízkych teplotách, takže čím ste zdatnejší, tým máte väčšiu šancu na úspech. Bez ohľadu na oblasť lovu a druh, lov sa uskutočňuje iba na koni a pešo. Čo sa týka oblečenia, musíte si priniesť teplé, vode a vetru odolné oblečenie a tiež je dobré mať niekoľko vrstiev - tie sú základ. Pri rezervácii lovu vám samozrejme zašleme podrobný zoznam vybavenia.

 

Detaily vycestovania do krajiny

 

Najideálnejšie a zaužívané letecké spojenie je prostredníctvom Turkish Airline s prestupom v Istanbule. Začiatkom cesty je letisko vo Viedni. Prevoz zbraní leteckou spoločnosťou je bezproblémový a veľmi jednoduchý a samozrejme všetky potrebné náležitosti zabezpečí naša spoločnosť. Na letisku v Biškeku bude pripravené vozidlo, ktoré skupinu odvezie do základného tábora. Cesta trvá približne 8 hodín – záleží od konkrétnej lokality, kde bude prebiehať lov.

Zdravie:

 

Kirgizsko patrí medzi krajiny so zdravou klímou. Nevyžaduje sa žiadne povinné očkovanie, no vo vlastnom záujme odporúčame očkovanie proti hepatitíde a tetanu. Pred cestou sa poraďte so svojím lekárom, nakoľko pobyt a fyzická záťaž v cca 3 000 - 4 000 m n.m. by mohla spôsobiť zdravotné ťažkosti. Odporúčame uzavrieť komplexné cestovné poistenie na úhradu komplexných liečebných nákladov v zahraničí ako aj poistenie storna zájazdu, takéto poistenia máte možnosť uzatvoriť priamo u nás. Rovnako si nezabudnite vziať lieky, ktoré pravidelne užívate, a základné lieky pre prípadné problémy ako nachladnutie, zápcha, črevnú vyroźu, bolesti hlavy prípadne prášok na spanie. Základné tábory sú vybavené všetkým potrebným k poskytnutiu prvej pomoci a satelitným telefónom. Lovec si musí uvedomiť, že sa jedná o vysokohorskú poľovačku, ktorá je značne náročná tak ako po fyzickej tak aj po psychickej stránke. Lovci často musia tráviť dlhé hodiny / občas aj 6 - 10 hodín denne v sedle na koni a čeliť nástrahám počasia. Každý jeden lovec musí reálne zhodnotiť svoju psychickú a fyzickú kondíciu a dôkladne sa pripraviť na tento lov. Samotná jazda na koňoch je relatívne nenáročná, nakoľko kone sú dobre vycvičené a sú neoceniteľnými pomocníkmi v danom prostredí. Vysoko odporúčame absolvovat komplexnú preventívnu zdravotnú prehliadku zameranu na kradiovaskulárny systém a tak vylúčiť problémy so srdcom či zrážanlivosťou krvy. Ak ste si vedomý vyskohorskou chorobou resp strachu z výšok, je potrebné sa vybaviť náležitými liečivami.

 

Počasie

V októbri a novembri sú počas dňa teploty okolo 5 °C, v noci klesnú na -5 až -15°C. Cez deň, pokiaľ slnko svieti chlad až tak veľmi necítiť, v noci sa spí vo vykurovaných chatkách. Začiatok sezóny je v znamení príjemnejších teplôt, treba však počítať s väčšími presunmi na koňoch a tak prenocovaním vo “fly kempoch” pre efektívnosť času. Ako pri každej vysokohorskej poľovačke, aj tu treba počítať so všetkými zmenami počasia a to či si vyberiete začiatok sezóny alebo zimné obdobie. Aj preto je potrebné mať vo výbave teplé a nepremokavé oblečenie, kedy sú základom vrstvy, kvalitné topánky s tvrdou podrážkou a membránou Gore-Tex, biele krycie oblečenie v prípade lovu v zimných mesiacoch, krém na opaľovanie s vysokým UV faktorom, ochranný balzam na pery a vysokohorské slnečné okuliare – čierne sklá. Pre prípad nocovania mimo základného tábora je vhodné mať kvalitný spací vak. Užitočný je tiež ruksak a pevná termoska.

 

Ubytovanie a strava

 

Počas lovu a  v závislosti od oblasti a obdobia, budete ubytovaní buď v mobilných domoch či drevených chatkách. Pri samotnom love budete často bývať vo veľmi primitívnych stanoch v horách alebo dokonca v skalných jaskyniach. Preto je veľmi dôležité, aby ste si priniesli dobrý spací vak a karimatku. Pred a po love sa ubytujete v kvalitnom hoteli v Biškeku. Počas poľovačky je v cene pobytu zahrnutá plná penzia a organizátori sa snažia podávať dobré a výživné jedlá. Musíte si však uvedomiť, že vzhľadom na podmienky je pre nich ťažké získať požadované zásoby a aj preto odporúčame, aby ste si so sebou vzali svoj obľúbené pochutiny (čokoláda, energetické tyčinky na doplnenie energie) či instantné jedlá  atď.

 

Program zájazdu:

 

1. deň odlet z Viedne do Istanbulu, po medzipristáti odlet do Biškeku

2. deň prílet do Biskeku v noci-skoro ráno, transfer do loveckých táborov, prípadne nocľah v Biškeku / ubytovanie a testovanie zbraní

3. až 7. deň - 5 plných loveckých dní. Ak sa podarí uloviť požadovanú zver skôr či neskôr, pobyt v táboroch alebo v Biškeku môže byť kratší alebo dlhší podľa aktuálnej situácie.

8. deň transfer do Biškeku (ubytovanie v hoteli)

8. až. 10, deň pobyt v hoteli v Biškeku, výlet do okolia, návšteva najväčšieho tradičného trhu “osh market” v Biškeku. Pobyt v saune. Čakanie na veterinárne dokumenty  k vývozu trofejí.

10. deň odlet a návrat domov

 

Zbrane a strelivo

Pri love kozorožca je často potrebné strieľať na väčšie vzdialenosti ako 200 - 450m, preto doporučujeme brať so sebou výkonné kalibre ako 7mm Rem. Magnum, 8 x 68, 300 Win. Magnum, 338 Magnum, 300 Weatherby Mag. a podobné silné ráže s plochou balistickou dráhou a dostatočnou dopadovou energiou. Tak ako jazdu na koni, tak aj streľbu na dlhšie vzdialenosti odporúčame natrénovať doma. Puškohľady sú vhodné s veľkým zväčšením, min. 12 x a viac, optimálne s balistickou vežou. Na pozorovanie sú ideálne ľahké ďalekohľady s veľkým zväčšením, napr. 10 x 42, optimálne s integrovaným diaľkomerom.

Na vývoz zbrane je potrebné mať zbraň zapísanú v medzinárodnom zbrojnom preukaze. Lovecká zbraň musí byť zabalená v bezpečnostnom kufri - uzamykateľnom. Munícia musí byť prepravovaná v samostatnom uzamykateľnom kufri/obale. Odporúčame vziať si minimálne 40 ks guľových nábojov. Nezabudnite, že veľká batožina by nemala presiahnuť 23 kg (podľa podmienok danej leteckej spoločnosti) na osobu a príručná cca. 7-8 kg (osobné predmety, fotoaparát, kamera atď.) Nezabudnite si vziať medzinárodný zbrojný preukaz a rovnako aj kartičku zbrane. Pri príchode do cieľového letiska sa o dovoz zbrane postará partner.

 

Prečo PREMIUM oblasť resp VIP „all inclusive“ ponuka?

Cena zahŕňa všetky poplatky či náklady, ktoré sú nám známe a fixné. Iste, možeme promovať cenu o stovky eur nižsšiu, cenu poplatkov a príplatkov nešpecifikovať, ale ku koncu zájazdu to budete musieť uhradiť resp. preplatiť vy a to my nechceme. Oblasť v ktorej polujeme sa vyznačuje vysokou hustotou kozorožcou, kedy priemerná kvalita / dĺžka trofeje v porovnaní s inými oblasťami dosahuje 112 - 138 cm a to pri 100% úspešnosti. Obrosvkou výhodou je, že po love samotnom si doprajeme relax a objavovanie miestnej kultúry v hlavnom meste. Počas týchto dní spoločne s partnerom vybavíme všetky administratívne náležitostosti a trofej si za poplatok nadváhy / ak ju prekročíte beriete priamo domov, čím šetríte stovky eur a čas za dodatočný export/ import trofejí. Nenechajte sa nalákať na zdanlivo lacnejšie ponuky a vždy si preverte konečné náklady lovu!

Itinerár

 

Nezabudnuteľné lovecké dobrodružstvo uprostred nerušenej prírody či náročný lov vo fantastickej horskej krajine aj to je lov v krásnom prostredí pohoria Tian - Shen vo výške 2 500 - 4 500 m n.m. , v lokalitách na území regiónov Issyk-Kul a Naryn s celkovou rozlohou približne 100 tis. hektárov. Spolu so sprievodcom a technickým doprovodom opustíte základný tábor na koni.  Vo väčšine prípadov tieto vychádzky trvajú niekoľko dní a počas lovu prenocujete buď v stanoch alebo primitívnych prístreškoch. Preto je naozaj kvalitný spací vak veľmi dôležitou súčasťou vašej výbavy! Lovíte až do nadmorskej výšky 4 500 m.n.m., čo je samozrejme samo o sebe fyzická výzva. Keď uvidíte sľubnú trofej, začnete často dlho a namáhavo kráčať pešo. Musíte byť pripravený strieľať na vzdialenosti niekoľko stoviek metrov v ťažkom teréne – nikto nesľuboval, že je to ľahké. Na oplátku bude úsilie lovca často odmenené trofejami dlhšími ako 110 cm – v ojedinelých prípadoch až impozantných 140 cm.  A príroda a scenéria, ktoré sa vám navždy zapíšu do pamäti, sa nedajú opísať slovami – jednoducho to musíte vidieť a cítiť na vlastnom tele. Objavuj. Lov.

Termíny

 

Radi Vám pripravíme ponuku a termín na mieru.

Obtiažnosť

 

Je to výzva pre skutočných dobrodruhov. Fyzická kondícia a psychická odolnosť lovca musí byť na viac než dobrej úrovni. Obtiažnosť je spojená aj s dĺžkou zájazdu, čo v týchto prípadoch býva niekedy aj viac než 8 dní. Máte radi dobrodružstvo a nerobí vám problém dlhší presun v ťažkom teréne? Túžite prežiť tú pravú vysokohorskú poľovačku či expedíciu v skutočnej divočine? Tak už ďalej nehľadajte pretože tento lov je určený práve pre vás!

Video

 

Prečo cestovať s nami?

As a guarantee you won’t find our hunts cheaper anywhere else, we will match any price you can find online for a hunt with the same outfitter, as long as the content of the hunt is the same.

Cena, ktorú inde nenájdete

Cena, ktorú inde nenájdete

Máme svoje cestičky, poznáme svoje destinácie a tých správnych ľudí. Preto vám vieme ponúknuť to isté za lepšiu cenu, ako keby ste išli za rovnakým dobrodružstvom na vlastnú päsť.

Plánovanie dobrodružstva

Plánovanie dobrodružstva

I keď sa vyberáme do divočiny a na neznáme miesta, našu spoločnú cestu máme precízne naplánovanú od bookovania leteniek až po dovoz trofejí. Vypusťte pozemské starosti z hlavy a iba si užívajte objavovanie a lov.

Môžete sa spoľahnúť

Môžete sa spoľahnúť

Sme riadne licencovaná cestovná kancelária. Sme poistení v zmysle zákona proti insolventnosti. Sme členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr. Ak vás osobne nesprevádzame, tak sme dostupny 24/7. Kryjeme vám chrbát.

Sme ako vy

Sme ako vy

Sami sme dobrodruhovia a lovci. Vieme, čo hľadáte, pretože to hľadáme sami. V našej ponuke nájdete výlučne to, čo sme už sami navštívili a vyskúšali. Pri našich dobrodružstvách nebudeme vašimi sprievodcami, ale vašimi partnermi. Ideme do toho spolu.

Cena, ktorú inde nenájdete

Cena, ktorú inde nenájdete

Máme svoje cestičky, poznáme svoje destinácie a tých správnych ľudí. Preto vám vieme ponúknuť to isté za lepšiu cenu, ako keby ste išli za rovnakým dobrodružstvom na vlastnú päsť.

Plánovanie dobrodružstva

Plánovanie dobrodružstva

I keď sa vyberáme do divočiny a na neznáme miesta, našu spoločnú cestu máme precízne naplánovanú od bookovania leteniek až po dovoz trofejí. Vypusťte pozemské starosti z hlavy a iba si užívajte objavovanie a lov.

Môžete sa spoľahnúť

Môžete sa spoľahnúť

Sme riadne licencovaná cestovná kancelária. Sme poistení v zmysle zákona proti insolventnosti. Sme členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr. Ak vás osobne nesprevádzame, tak sme dostupny 24/7. Kryjeme vám chrbát.

Sme ako vy

Sme ako vy

Sami sme dobrodruhovia a lovci. Vieme, čo hľadáte, pretože to hľadáme sami. V našej ponuke nájdete výlučne to, čo sme už sami navštívili a vyskúšali. Pri našich dobrodružstvách nebudeme vašimi sprievodcami, ale vašimi partnermi. Ideme do toho spolu.