Lov Kozorožca stredoázijského v Kyrgyzstane

Lov Kozorožca stredoázijského v Kyrgyzstane

Kirgizsko - pohorie TanšanKirgizsko - pohorie Tanšan

Posliedka, Horská poľovačka, Lov na koni

kozorožec stredoázijský

Termín zájazdu: Po dohode

Obtiažnosť 4

13 dní dĺžka zájazdu

Na vyžiadanie

Mám záujem

Lov Kozorožca stredoázijského v Kyrgyzstane

 

Domovom stredoázijského kozorožca a ovce Marco polo je divoký a zároveň prekrásny Kyrgysztan, kde poľovačka patrí medzi TOP vysokohorských poľovačiek. Ako nás, rovnako aj nejdeného lovca natoľko očarila tamojšia príroda, profesionalita sprievodcov, zážitok na každom kroku  a priateľstvo a pohostinnosť tamojších ľudí, že sa radi pravidelne vracajú.

 

Obdobie lovu

15. August – 4. December

 

Destinácia

Kyrgyzstan – regióny Naryn a Issyk Kul

 

Trvanie udalosti

13 dňový zájazd / 5 dní lovu

 

Doprava

Letecky do mesta Biškek s prestupom v Istanbule

 

Strava

Jednoduchá / zabezpečená miestnym personálom

 

Zbrane

Možnosť importu vlastných zbraní / možnosť prenájmu zbraní

 

Ubytovanie

Ubytovanie v základnom kempe / možné ubytovanie vo flykempe

 

Cena zahŕňa

 

 • Ulovenie kozorožca stredoázijského, očakávaná trofej 100-112 cm, priemer 105-107 cm
 • 5 plných poľovných dní vrátane profesionálneho doprovodu
 • Transfer z letiska do kempu a späť
 • Transfery počas celého lovu
 • Ubytovanie a celodenná strava v základnom tábore a vo flykempe
 • Základné spracovanie trofeje a príprava na preparáciu
 • Licencia a veterinárne potvrdenia
 • Povolenia pre dovozu zbrane
 • Asistencia pri vyzdvihnutí na letisku a asistencia pri preberaní zbraní
 • Služby tlmočníka do anglického jazyka
 • Poistenie insolventnosti CK v zmysle zákona

 

Cena nezahŕňa

 

 • Cestovné náklady vrátane spiatočnej letenky (cca 500 EUR / os. economy)
 • Poplatky spojené s transportom zbrane • hotel v hl. meste Biškek pred a po love / v prípade ulovenia skôr
 • Ulovenie ďalších kusov zveri (ďalší kozorožec: 3 900 EUR, vlk: 2 500 EUR)
 • Alkohol a všimné doprovodu
 • Účasť člena tímu HEMING na zájazde / po dohode
 • Neplánovaný návrat z kempu do mesta Biškek - 350 EUR / auto
 • Komplexné cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu
 • VIP servis na letisku: 120 EUR /osoba/ smer - povinný poplatok
 • Lovecký deň navyše - cca 300 EUR/ osoba
 • Náklady na transport trofejí do miesta bydliska: cca 950 EUR
 • Požičanie zbrane na požiadanie 300 EUR / pobyt vrátane munície
 • Všetko čo nie je zahrnuté v cene zájazdu
 • Zostrihaný profesionálny foto-video záznam z lovu 1 500 EUR

 

Informácie o love

Samotny lov prebieha v krásnom prostredí pohoria Tian - Shen vo výške 3000 - 4000 m n.m. , v lokalitách na území regiónov Issyk-Kul a Naryn s celkovou rozlohou približne 500 tis. hektárov. Loví sa spravidla posliedkou takzvaným spôsobom HORSEBACK (zo sedla koňa), vo výnimočných prípadoch sa zorganizuje nátlačka. Pri obidvoch alternatívach sa na premiestňovanie využívajú kone, čím sa fyzická náročnosť lovu znižuje. Odporúčame si jazdu vyskúšať v domácich podmienkach a tak si osvojiť aspoň základy. Občas (august/september) je potrebné prenocovať jednu resp. viac nocí v provizórnych táboroch a tak odporúčame pribaliť so sebou kvalitný spací vak.

 

Detaily vycestovania do krajiny

Najideálnejšie a zaužívané letecké spojenie je prostredníctvom Turkish Airline s prestupom v Istanbule. Začiatkom cesty je letisko vo Viedni. Prevoz zbraní leteckou spoločnosťou je bezproblémový a veľmi jednoduchý a samozrejme všetky potrebné náležitosti zabezpečí naša spoločnosť. Na letisku v Biškeku bude pripravené vozidlo, ktoré skupinu odvezie do základného tábora. Cesta trvá približne 8 hodín – záleží od konkrétnej lokality, kde bude prebiehať lov.


Zdravie

Kirgizsko patrí medzi krajiny so zdravou klímou. Nevyžaduje sa žiadne povinné očkovanie, no vo vlastnom záujme odporúčame očkovanie proti hepatitíde a tetanu. Pred cestou sa poraďte so svojím lekárom, nakoľko pobyt a fyzická záťaž v cca 3 000 - 4 000m n.m. by mohla spôsobiť zdravotné ťažkosti. Odporúčame uzavrieť komplexné cestovné poistenie na úhradu komplexných liečebných nákladov v zahraničí ako aj poistenie storna zájazdu, takéto poistenia máte možnosť uzatvoriť priamo u nás. Rovnako si nezabudnite vziať lieky, ktoré pravidelne užívate, a základné lieky pre prípadné problémy ako nachladnutie, zápcha, črevnú vyroźu, bolesti hlavy prípadne prášok na spanie. Základné tábory sú vybavené všetkým potrebným k poskytnutiu prvej pomoci a satelitným telefónom. Lovec si musí uvedomiť, že sa jedná o vysokohorskú poľovačku, ktorá je značne náročná tak ako po fyzickej tak aj po psychickej stránke. Lovci často musia tráviť dlhé hodiny / občas aj 6 - 10 hodín denne v sedle na koni a čeliť nástrahám počasia. Každý jeden lovec musí reálne zhodnotiť svoju psychickú a fyzickú kondíciu a dôkladne sa pripraviť na tento lov. Samotná jazda na koňoch je relatívne nenáročná, nakoľko kone sú dobre vycvičené a sú neoceniteľnými pomocníkmi v danom prostredí.

 

Počasie

V októbri a novembri sú počas dňa teploty okolo 5 °C, v noci poklesnú na -5 až -15°C. Cez deň, pokiaľ slnko svieti chlad až tak veľmi necítiť, v noci sa spí vo vykurovaných chatkách. Začiatok sezóny je v znamení príjemnejších teplôt, treba však počítať s väčšími presunmi na koňoch a tak prenocovaním vo fly campoch pre efektívnosť času. Ako pri každej vysokohorskej poľovačke, aj tu treba počítať so všetkými zmenami počasia a to či si vyberiete začiatok sezóny alebo zimné obdobie. Aj preto je potrebné mať vo výbave teplé a nepremokavé oblečenie, kedy sú základom vrstvy, kvalitné topánky s tvrdou podrážkou a membránou Gore-Tex, biele krycie oblečenie v prípade lovu v zimných mesiacoch, krém na opaľovanie s vysokým UV faktorom, ochranný balzam na pery a vysokohorské slnečné okuliare – čierne sklá. Pre prípad nocovania mimo základného tábora je vhodné mať kvalitný spací vak. Užitočný je tiež ruksak a pevná termoska.

 

Ubytovanie a strava

 

Na tomto území máme k dispozícii mnoho základných kempov, pričom všetky sú dostatočne vybavené na to, aby s v nich skupina cítila príjemne. Základné tábory sú vybavené agregátmi, dostatkom čistej pitnej vody, satelitným telefónom (pre prípadné núdzové volanie) a saunou / sprchou. Strava je výdatná, vzhľadom na podmienky jednoduchá.

 

Program zájazdu:

 

1. deň odlet z Viedne do Istanbulu, po medzipristáti odlet do Biškeku

2. deň prílet do Biskeku v noci-skoro ráno, transfer do loveckých táborov, prípadne nocľah v Biškeku / ubytovanie a testovanie zbraní

3. až 7. deň - 5 plných loveckých dní. Ak sa podarí uloviť požadovanú zver skôr či neskôr, pobyt v táboroch alebo v Biškeku môže byť kratší alebo dlhší podľa aktuálnej situácie.

8. deň transfer do Biškeku (ubytovanie v hoteli)

8. až. 10, deň pobyt v hoteli v Biškeku, výlet do okolia, návšteva najväčšieho tradičného trhu v Biškeku. Pobyt v saune. Čakanie na veterinárne dokumenty  k vývozu trofejí.

10. deň odlet a návrat domov

 

Zbrane a strelivo

 

Pri love kozorožca je často potrebné strieľať na väčšie vzdialenosti ako 200 - 450m, preto doporučujeme brať so sebou výkonné kalibre ako 7mm Rem. Magnum, 8 x 68, 300 Win. Magnum, 338 Magnum, 300 Weatherby Mag. a podobné silné ráže s plochou balistickou dráhou a dostatočnou dopadovou energiou. Tak ako jazdu na koni, tak aj streľbu na dlhšie vzdialenosti odporúčame natrénovať doma. Puškohľady sú vhodné s veľkým zväčšením, min. 12 x a viac, optimálne s balistickou vežou. Na pozorovanie sú ideálne ľahké ďalekohľady s veľkým zväčšením, napr. 10 x 42, optimálne s integrovaným diaľkomerom.

 

Na vývoz zbrane je potrebné mať zbraň zapísanú v medzinárodnom zbrojnom preukaze. Lovecká zbraň musí byť zabalená v bezpečnostnom kufri - uzamykateľnom. Munícia musí byť prepravovaná v samostatnom uzamykateľnom kufri/obale. Odporúčame vziať si minimálne 40 ks guľových nábojov. Nezabudnite, že veľká batožina by nemala presiahnuť 23 kg (podľa podmienok danej leteckej spoločnosti) na osobu a príručná cca. 7-8 kg (osobné predmety, fotoaparát, kamera atď.) Nezabudnite si vziať medzinárodný zbrojný preukaz a rovnako aj kartičku zbrane. Pri príchode do cieľového letiska sa o dovoz zbrane postará partner.

Itinerár

 

Samotny lov prebieha v krásnom prostredí pohoria Tian - Shen vo výške 3000 - 4000 m n.m. , v lokalitách na území regiónov Issyk-Kul a Naryn s celkovou rozlohou približne 500 tis. hektárov. Loví sa spravidla posliedkou takzvaným spôsobom HORSEBACK (zo sedla koňa), vo výnimočných prípadoch sa zorganizuje nátlačka. Pri obidvoch alternatívach sa na premiestňovanie využívajú kone, čím sa fyzická náročnosť lovu znižuje. Odporúčame si jazdu vyskúšať v domácich podmienkach a tak si osvojiť aspoň základy. Občas (august/september) je potrebné prenocovať jednu resp. viac nocí v provizórnych táboroch a tak odporúčame pribaliť so sebou kvalitný spací vak.

Termíny

 

Radi Vám pripravíme ponuku a termín na mieru.

Obtiažnosť

 

Je to výzva pre skutočných dobrodruhov. Fyzická kondícia a psychická odolnosť lovca musí byť na viac než dobrej úrovni. Obtiažnosť je spojená aj s dĺžkou zájazdu, čo v týchto prípadoch býva niekedy aj viac než 8 dní. Máte radi dobrodružstvo a nerobí vám problém dlhší presun v ťažkom teréne? Túžite prežiť tú pravú vysokohorskú poľovačku či expedíciu v skutočnej divočine? Tak už ďalej nehľadajte pretože tento lov je určený práve pre vás!

Video

 

Prečo cestovať s nami?

As a guarantee you won’t find our hunts cheaper anywhere else, we will match any price you can find online for a hunt with the same outfitter, as long as the content of the hunt is the same.

Cena, ktorú inde nenájdete

Cena, ktorú inde nenájdete

Máme svoje cestičky, poznáme svoje destinácie a tých správnych ľudí. Preto vám vieme ponúknuť to isté za lepšiu cenu, ako keby ste išli za rovnakým dobrodružstvom na vlastnú päsť.

Plánovanie dobrodružstva

Plánovanie dobrodružstva

I keď sa vyberáme do divočiny a na neznáme miesta, našu spoločnú cestu máme precízne naplánovanú od bookovania leteniek až po dovoz trofejí. Vypusťte pozemské starosti z hlavy a iba si užívajte objavovanie a lov.

Môžete sa spoľahnúť

Môžete sa spoľahnúť

Sme riadne licencovaná cestovná kancelária. Sme poistení v zmysle zákona proti insolventnosti. Sme členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr. Ak vás osobne nesprevádzame, tak sme dostupny 24/7. Kryjeme vám chrbát.

Sme ako vy

Sme ako vy

Sami sme dobrodruhovia a lovci. Vieme, čo hľadáte, pretože to hľadáme sami. V našej ponuke nájdete výlučne to, čo sme už sami navštívili a vyskúšali. Pri našich dobrodružstvách nebudeme vašimi sprievodcami, ale vašimi partnermi. Ideme do toho spolu.

Cena, ktorú inde nenájdete

Cena, ktorú inde nenájdete

Máme svoje cestičky, poznáme svoje destinácie a tých správnych ľudí. Preto vám vieme ponúknuť to isté za lepšiu cenu, ako keby ste išli za rovnakým dobrodružstvom na vlastnú päsť.

Plánovanie dobrodružstva

Plánovanie dobrodružstva

I keď sa vyberáme do divočiny a na neznáme miesta, našu spoločnú cestu máme precízne naplánovanú od bookovania leteniek až po dovoz trofejí. Vypusťte pozemské starosti z hlavy a iba si užívajte objavovanie a lov.

Môžete sa spoľahnúť

Môžete sa spoľahnúť

Sme riadne licencovaná cestovná kancelária. Sme poistení v zmysle zákona proti insolventnosti. Sme členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr. Ak vás osobne nesprevádzame, tak sme dostupny 24/7. Kryjeme vám chrbát.

Sme ako vy

Sme ako vy

Sami sme dobrodruhovia a lovci. Vieme, čo hľadáte, pretože to hľadáme sami. V našej ponuke nájdete výlučne to, čo sme už sami navštívili a vyskúšali. Pri našich dobrodružstvách nebudeme vašimi sprievodcami, ale vašimi partnermi. Ideme do toho spolu.